A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Машівська районна рада

Засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради

Дата: 17.05.2016 16:43
Кількість переглядів: 576

   17 травня відбулося засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради .

У засіданні, яке вів голова обласної ради Олександр Біленький, взяли участь керівники обласної, міських та районних рад, об’єднаних територіальних громад, депутати обласної ради, представники громадськості та журналісти.

 Розпочалося засідання з презентації системи децентралізованого електронного аукціону «Е-Auction 3.0», яку провели представники громадської організації «Фонд Інновацій та розвитку – Україна». Експерт фонду Антадзе Лаша зазначив, що система «E-Auction 3.0» – це децентралізований електронний аукціон нової генерації, який забезпечує прозорість та рівні можливості для учасників ринку оренди та продажу державного та комунального майна. При цьому виключається корупційна складова у процесі управління активами, розширюється коло інвесторів. Дана система, вважають розробники, здатна докорінно змінити економічну модель, вона дозволяє вийти за рамки існуючих кордонів та є ефектним інструментом боротьби з корупцією.

Потому було обговорено концепцію та особливості реалізації цього проекту на Полтавщині, урочисто підписано Меморандум про розвиток та імплементацію системи децентралізованих онлайн-аукціонів між Полтавською обласною радою та Громадською організацією «Фонд Інновацій та Розвитку – Україна».

Як наголосив голова обласної ради Олександр Біленький, впровадження органами місцевого самоврядування області електронного документообігу, перехід до системи публічних електронних закупівель ProZorro, системи децентралізованого електронного аукціону є викликами часу та висловив готовність Полтавської обласної ради бути в числі перших у реалізації даних проектів.

Координаційна рада заслухала та взяла до відома інформацію директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Полтавській області Олександра Черчатого про становлення та розвиток в області системи безоплатної правової допомоги. Вже сьогодні жителі області мають можливість отримати кваліфіковано юридичну допомогу як у спеціальних центрах з надання безоплатної вторинної правової допомоги, так і під час виїзних консультацій, а також дистанційних консультацій у режимі онлайн. Окрім цього, центри забезпечують адвокатську допомогу громадянам, які були затримані працівниками органів внутрішніх справ. На даний час на Полтавщині функціонують чотири таких центри. На виконання відповідної постанови Кабінету Міністрів України, невдовзі у кожному районі області та місті Комсомольську функціонуватимуть бюро з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Наразі проводяться відповідні заходи з організації діяльності бюро, їхнього матеріального. кадрового та інформаційного забезпечення.

Про перспективи підготовки кадрів для органів місцевого самоврядування у вищому навчальному закладі Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі поінформував представник університету Ігор Козюра. Для підготовки магістрів зі спеціальності «Місцеве самоврядування» залучається висококваліфікований науково-педагогічний персонал, використовується потужний матеріально-технічний, науково-методичний та інформаційний потенціал університету. Студентів навчають публічному управлінню, основам муніципального менеджменту, кадровій політиці в системі місцевого самоврядування, ресурсному потенціалу територіальної громади тощо.

У контексті питання про створення Полтавської обласної Асоціації органів місцевого самоврядування голова обласної ради Олександр Біленький зазначив, що на сьогодні 29 міських і районних рад прийняли відповідні рішення та підкреслив, що на другому пленарному засіданні сьомої сесії обласної ради буде розглянуто проект рішення «Про створення Полтавської обласної Асоціації органів місцевого самоврядування». За словами Олександра Біленького, Асоціація повинна стати дієвим органом, який захищатиме інтереси територіальних громад Полтавщини.

У ході засідання також було розглянуто новації обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Полтавської області, реалізацію в області проектів міжмуніципального співробітництва.

Насамкінець члени Координаційної ради обговорили актуальні питання земельних відносин, у числі яких - ефективне розпорядження землями, здійснення контролю за використанням і охороною земель, дотримання порядку ведення Державного земельного кадастру, забезпечення взаємодії служби Держгеокадастру з органами місцевого самоврядування.

У «різному» депутат обласної ради Руслан Рогов поінформував членів Координаційної ради про зустріч із матерями загиблих учасників АТО, яка нещодавно відбулася в облдержадміністрації, та висловив прохання долучитися до вирішення проблемних питань сімей загиблих героїв.

За інформацією Полтавської обласної ради : http://oblrada.pl.ua/index.php/the-news/7751-zasidannja-koordinatsijnoyi-radi-z-pitan-mistsevogo-samovrjaduvannja-pri-golovi-oblasnoyi-radi

 

 


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора