A A A K K K
для людей із порушенням зору
Машівська районна рада

Музей с.Дмитрівка

  9 травня 1968 року , за ініціативою педагогічного і учнівського колективу Дмитрівської восьмирічної школи, у новозбудованому будинку культури був відкритий Дмитрівський музей історії села. Займав він  одну кімнату загальною площею 40 м², його завідувачем стала учителька історії місцевої школи Гордієнко Єлизавета Іванівна.

Рішенням Дмитрівської сільської ради від 17.05.2010 року був перенесений в окреме приміщення загальною площею 216 м², з них на даний час експозиційна площа складає 143,4м².З 1972 року музею присвоєно звання «Народний», яке він підтверджує кожні 5 років.

Експонати основного фонду музею (їх нараховується більше 4000) розташовані за тематичним принципом і дохідливо розкривають реальну історію села. Особливо цінні музейні предмети взяті на облік. Для розкриття основних тем Дмитрівський народний історичний музей на громадських засадах має такі відділи:

  • історія села;
  • етнографія;
  • культура;
  • народна творчість.

Музей планомірно збирає, вивчає, зберігає, експонує та пропагує оригінальні пам’ятки матеріальної та духовної культури, що являють  собою історичну, художню, культурну цінність населення села Дмитрівки Машівського району Полтавської області.

Основою всієї діяльності музею є  науково - дослідна робота, яка має наступні форми:

  • вивчення окремих проблем історії та природи краю;
  • комплектування фондів, їх облік і збереження;
  • виявлення і дослідження пам’ятників історії і культури на території села;
  • проведення науково-освітніх заходів і насамперед екскурсій, зустрічей з ветеранами війни та праці, видатними людьми села, які мають своїм завданням сприяти вихованню населення;
  • надання допомоги школі в навчальному процесі та в естетичному і трудовому вихованні підростаючого покоління.

Керівництво музеєм здійснює рада, яка обирається на зборах музейного активу. Рада музею зі свого складу обирає голову і розподіляє обов’язки, затверджує хранителя фондів.

На цей час завідувачем музею є Гордієнко Олена Володимирівна.

 

Адреса Дмитрівського народного історичного музею :

     39440 Полтавська обл.

                Машівський район

                 с. Дмитрівка вул. Лесі Українки , 35

Години праці  :   8.00 -17.00,  перерва з 13.00 до14.00 години, крім вихідних.

Вхід до музею безкоштовний.

 

 

 

 

 

 

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора