A A A K K K
для людей із порушенням зору
Машівська районна рада

МАШІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ БУДИНОК КУЛЬТУРИ

Машівський РБК

                  

           « КВІТКА ДУХОВНОСТІ ,ТАЛАНТІВ ДЖЕРЕЛО »

 

       Машівський районний Будинок культури є об’єктом спільної власності територіальних громад району. Створений для здійснення функцій і повноважень з реалізації на території району політики держави у сфері культури.

   В грудні 1986 року  для Машівчан  широко відкрилися двері  нового районного Будинку  культури.  Щоб його відкриття стало реальністю колишньому завідуючому районного відділу культури потрібно було дійти до самого заступника Міністра культури.Інвентар, обладнання, стільці в глядацький зал завозились з усіх кінців радянського союзу Новосибірська, Мінська, Свердловська,Донецька, Києва,Орджонікідзе та Москви.  Багато визначних артистів виступало на сцені РБК-Народний хор ім.. Вірьовки,Чорноморський ансамбль пісні і танцю, професор Київської консерваторії Микола Кондратюк , народні артисти Анатолій Солов”яненко ,Алла Кудлай, Раїса Кириченко,Богдан Сташків, Павло Дворський,гурт «Краяни»,Віталій Білоножко та інші. Будинок культури спеціально пристосоване приміщення з глядацьким залом на 450 місць . Має 5 кімнат для гурткової роботи, дискотечний зал. Роботу закладу культури забезпечують 20 працівників, з них 11 творчих.  Керівники колективів, акомпаніатори, художник, костюмер, методисти,культорганізатор, прибиральниці службових приміщень, електрик та сторожі. Першим  директором  нового Будинку культури був Павло Андрійович Горобець, саме йому довелось розбиратись зі складними схемами водопроводу та опалення. Пам’ятають Машівчани і другого директора  РБК Добровольського Віктора Гавриловича. Завжди усміхнений, доброзичливий, неабиякий жартівник, прекрасний режисер, керівник дуже популярної  в 90-х роках агітаційно-художньої  бригади.   Саме з легкої руки Віктора Гавриловича  в 1991 році з’явилося в нашому селищі подружжя Томшинських Володимира та Лариси. Вже тоді вони мали чималий досвід керівників хореографічного колективу самодіяльного народного ансамблю танцю «Веселка» палацу культури шахти Червона зірка м. Торез, але не могли уявити навіть, що саме  у нас в Машівці, вони продовжать свою творчу діяльність, створять чудовий колектив, справжню гордість нашого селища.    Згодом Томшинський  Влодимир Миколайович став директором районного Будинку культури .

З 14 липня 2016 року виконання обов'язків директора Машівського районного Будинку культури покладено на завідуючу господарством Скрипник Олену Григорівну.

 Ні для кого не секрет, що в галузі культури є чимало складнощів і невирішених проблем. Але всупереч всім негараздам, культура продовжує жити, відроджує і зберігає традиції нашого народу.  Прикладом цього є робота нашого районного  Будинку культури, якому до речі в цьому році виповнюється 30 років. За  час роботи Будинок культури зумів завоювати авторитет, любов і пошану серед населення Машівчан. Адже саме в стінах РБК надають підтримку творчій молоді, активно піклуються про організацію культурного дозвілля  населення.

 Основною функцією Будинку культури звичайно є організація та проведення святкових концертів до Державних та інших свят. Нaйбільшою популярністю серед населення користуються святкові заходи до Міжнародного жіночого Дня 8 Березня, Дня Перемоги, Дня Незалежності. В ці Дні глядацький зал РБК майже переповнений.Все частіше звертаються різні організації селища з проханням провести урочистості та святкові концерти до професійних свят.  Маємо досвід по відзначенню Дня медичного працівника, Дня державного службовця, Дня місцевого самоврядуванн, Дня нафтової, газової та нафтопереробної промисловості, Дня працівника сільського господарства та Дня працівника культури. Після проведення цих заходів люди завжди щиро дякують його організаторам за подарований відпочинок .    Велику популярність завоювали творчі звіти колективів, огляди художньої самодльності.   На протязі багатьох років виявляв і залучав до творчої діяльності обдарованих дітей обласний конкурс «Кришталеві нотки».   В майбутньому плануємо  відновити проведення  цього конкурсу, адже в дітях наше майбутнє  і майбутнє української культури.   Користуються авторитетом серед населення інші культурно-масові заходи, які організовують і проводять досвідчені і працелюбні працівники РБК – це етнографічне свято «Ой на Івана, ой на купала», свято селища , День захисту дітей, народні новорічні гуляння та новорічні дитячі ранки.

Сьогодні Будинок культури працює на повну силу, маючи три народних і два зразкових колективи.

 

НАРОДНИЙ ХОРОВИЙ КОЛЕКТИВ «ВІДРАДА»

           

   З перших днів відкриття нового Будинку культури постало питання створити постійно діючий хоровий колектив. Така ідея могла з’явитися тільки в людей творчих, ініціативних, професіоналів своєї справи.   І такі люди знайшлися. Це Олена Романченко, Ольга Скиртаченко, Алла Яковенко ,Ліна Маляренко, Вячеслав Шеванов, Сергій Кучерявий,Павло Горобець, Михайло Павлович Сливка.

Запросивши друзів, знайомих, людей, які вміли, хотіли і йшли співати не примусово, а з бажанням і величезним задоволенням  на Машівській сцені з’явився хор. Хоровий колектив незмінний учасник майже всіх святкових концертів, Він чарував своїм співом не тільки Машівчан, а й жителів району та області.  Кожного року захищає честь нашого району на Сорочинському ярмарку В 1994 році компетентна комісія за творчі досягнення у розвитку самодіяльного мистецтва, високу виконавську майстерність  присвоєла хоровому колективу Машівського Будинку культури звання Народний.

Першим керівником хору був  колишній директор Машівської музичної школи Акімов Леонід Трохимович. Саме завдяки йому колектив заспівав злагоджено,милозвучно,щиро і професійно.

З 2000 року керує хором прекрасна , чарівна жінка, до глибини душі закохана в пісню, хормейстер за професією Романченко Олена Всеволодівна. Акомпонує хору  справжній спеціаліст своєї справи Єременко Олег Миколайович .  Сьогодні хоровий колектив  налічує більше 20 чоловік .

 Нехай завжди лунає над Машівським краєм чарівна пісня і буде вона невмирущою , доки будуть поміж нас такі прості, і щирі люди які співають в  народному хоровому колективі «Відрада».

Багато років присвятили культурі люди, яких нажаль сьогодні вже немає в хоровому колективі , але ми завжди їх пам’ятаємо , пам’ятаємо прекрасні голоси Анатолія та Олексія Людвіків, Олександра Кочубея, Любові Крапотки , Івана Гуди, Дуб”янської Галини Миколаївни, Костіної Ніни Михайлівни, Мякінькова Дмитра Васильовича. Ці люди любили прекрасне. Ми будем завжди їх пам’ятати

АНСАМБЛЬ  « ГОРОШИНИ »

          

                    

      Гордиться Будинок культури зразковим дитячим вокальним колективом «Горошини» , керівник Алла Яковенко (випускниця Гадяцького училища культури). В 2004 році Будинок культури готувався до проведення пісенного конкурсу «Кришталеві нотки». Йшов відбір учасників і потрібна була людина, яка змогла б працювати в цьому плані з дітьми і директор Будинку культури запросив до співпраці досвідченого музичного  керівника з величезним досвідом роботи Яковенко Аллу Максимівну. Серед учасників конкурсу були і перші ластів’ята ансамблю «Горошини»  Анастасія Карпюк, Віталій Мельничук,Юлія Ганжа, Наталія Ющенко. Чомусь саме ці діти  найбільше запали Аллі Максимівні і вона запропонувала директору створити дитячий ансамбль, він погодився і відразу назву придумав «Пусть будут Горошины», сказав він і почались репетиції.  Перші твори з якими діти вийшли на сцену мабуть багато хто пам’ятає. Це були не просто пісні- цілі вокально-хореографічні постановки, які завжди викликали посмішку у глядача і залишали неймовірні враження.

 В 2004 році відбувся дебют колективу. Ось так все починалось. І в же в 2006 році  за високі досягнення йому було присвоєно звання «зразковий». За 12 років існування колектив став одним з кращих вокальних колективів не тільки в районі, а й області. Вони стали дипломантами першого ступеня обласного фестивалю «Квітограй», дипломантами Всеукраїнського фестивалю естрадної пісні «Пісенні крила Чураївни», переможцями відбіркового туру обласного фестивалю «Шукаємо таланти», неодноразовими переможцями міжрайонного пісенного фестивалю «Кришталеві нотки», учасниками регіонального туру Всеукраїнського фестивалю «Крок до зірок», Лауреатами Міжнародного конкурсу «Квітка надії» в Словакії та «Сонце, радість, краса» в Болгарії.  В цьому колективі присутня висока сценічна культура, бездоганна виконавська майстерність. Чисте двоголосся цих дітей завжди нагороджується шаленими оплесками глядачів. Сьогодні на сцені виступає уже другий склад ансамблю «Горошин». Але вони як і ті , що стояли у витоків його створення продовжують гідно підтверджувати звання «зразковий»  і не перестають чарувати Машівського глядача своїми виступами

       Зразковий ансамбль народного танцю «ВІДРОДЖЕННЯ»

    По праву гордиться Машівська земля зразковим ансамблем народного танцю «Відродження» та його  керівником Томшинською Ларисою Валентинівною, яка керує ансамблем ось уже 25 років. Скільки сили , енергії, здоров’я вкладає вона в своїх вихованців. Постановка їх танців просто зачаровує красою, ніжністю рухів та гармонією.

    Колектив народного танцю «Відродження» був заснований у вересні 1991 року. Влітку 1992 року вперше прийняв участь в святковому концерті на «Полі Марусі Чурай» в м. Полтаві.   В 1994 р. за творчі досягнення у розвитку самодіяльного мистецтва,значний вклад в скарб­ницю української національної культури, високу виконавську майстерність колективу було    присвоєне    почесне    звання    «Зразковий самодіяльний колектив».                Колектив постійно приймає участь у всіх заходах селища і району. Неодноразово виступав на сценах міст Полтави, Кременчука, Миргорода, Карлівки, Кобеляків, в Біликах та в інших. Прий­мав участь в обласному святі «Бузковий гай» в Диканці. Виступали на сценічних площах на Сорочинському ярмарку. В 1999 р. колектив брав участь в святкуванні 1100 річчя м. Полтави в хореографічній компо­зиції разом з Державним заслуженим академічним ансамблем танцю України ім.. Павла Вірського. Наші випускники навчаючись у вищих навчальних закладах продовжують займатися в тан­цювальних колективах.   Декілька випускників навчались на відділенні хореографії в Полтавському Державному пе­дагогічному університеті ім. В.Г.Короленка, а також в Гадяцькому училищі культури ім. І.П.Котляревського, на даний час два випускника ансамблю навчається в Харківській академії культури на відділенні «народна хореографія». Наш ансамбль є базою для проходження практики для цих учбових вузів. За час існування ансамбль народного танцю «Відродження» був нагороджений  грамота­ми та дипломами різних ступенів Управлінням культури Полтавської обласної державної адмініс­трації та Управлінням виконкому Полтавської обласної Ради народних депутатів,  грамотами за професійну майстерність нагороджений колектив Машівською районною радою та державною адміністра­цією. Грамотами та дипломами різних ступенів на Всеукраїнському фестивалі «Пісні Сорочинсь-кого ярмарку».

    В 2004 році ансамбль став дипломантом VIl Всеукраїнського дитячого благодійного фестивалю «Чорноморські ігри» в м. Скадовську. З танцем «Ремінець» приймали участь в Гала -концерті на закритті фестивалю.Влітку 2005 року лауреати VII Міжнародного фестивалю дитячої творчості «Літо в Обзорі» в Болгарії.В жовтні 2007 прийняли участь в V Міжнародному фестивалі мистецтв дітей і молоді «Цветок надежды» в Словакії в м. Левочі. Колектив став володарем Гран-Прі, а в номінації танці малої форми дипломантом 1 ступеня.

  В жовтні 2008 року диплом 1 ступеня на VI Міжнародному дитячому фестивалі творчості «Національна Греція» в місті Паралія Катаріна.

2009 р. - фестиваль мистецтв України «Полтавські дивоцвіти» - Диплом І ступеня м. Полтава.

  Червень 2010 року - фестиваль «Сонце, Радість, Краса» в м. Несебр (Болгарія) - II місце в но­мінації «Фольклорний танець» у другій віковій категорії і грамота за майстерність та артистизм виконання фольклорного танцю.

   В м. Бургасі (Болгарія) фестиваль «Радість на березі» - Гран-Прі.                                                                                                      

  Квітень 2011 року –Лауреати  Пасхального фестивалю в м.Шарошпаток (Угорщина)

   В березні 2012 року володарі першого місця Міжнародного фестивалю «Зустрічаємо традиції» в Італії.

   В травні  2013 року володарі першого та двох других місць на Міжнародному  дитячому та юнацькому фестивалі –конкурсі «Жемчужина Європи» в Чехії- Прага.

   В даний час колективі займаються більше 100 чоловік віком від 5 до 16 років, в травні 2015 р.  був останній випуск учасників зразкового ансамблю народного танцю «Відродження».

З колективом працювали  досвідчені педагоги, такі як заслужений артист України Перепелкін Вадим Вікторович, Живолуп Олександр Миколайович,Гуріна Тетяна Едуардівна,

                 

НАРОДНИЙ АНСАМБЛЬ «СЛАВЯНЕ»

       В 2004 році в Будинку культури був створений ансамбль «Славяне»

    Ідея створення цього ансамблю виникла невипадково, адже його керівник Володимир Миколайович Томшинський свято вірить, що пісня об’єднує людей і допомагає жити. І до якої б нації ти не належав пісня не має перешкод , немає кордонів. Ансамбль виконує народні пісні України, Білорусії, Грузії а також пісні сучасних виконавців.  В 2006 році за високу виконавську майстерність йому було присвоєно звання «Народний». Ансабль Дипломант обласного фестивалю «Сорочинський ярмарок. Дипломант пісенного фестивалю «Слобожанське перехрестя» в м. Торез Донецької обл..

 За час існування змінювався склад колективу, але його учасників завжди об’єднувала  несамовита любов до пісні. Весною 2015 року колектив в котре підтвердив , що він гідний носити високе звання «Народний» , а восени відбувся чудовий концерт цього прекрасного колективу «Старое кафе, верные друзья».

НАРОДНИЙ  АНСАМБЛЬ «ГАРМОНІЯ»

  Більше десяти років радує Машівського глядача і народний ансамбль  «Гармонія». За цей час було багато розучено та переспівано пісень. Коли б кожна пісня була квіточкою, то з них можна було б сплести красивий віночок. Їхній репертуар пісень не перелічити, та є пісні які житимуть вічно, це пісні про святе- Україну, любов до батьків, до рідного краю. Автором багатьох пісень які виконує ансамбль являється їх керівник, поет, композитор і оранжувальник Валентина Патик. Колектив приймає участь майже у всіх  святкових концертах та культурно-масових заходах, неодноразово приймав участь у пісенному фестивалі «Пісні бузкового гаю».

       В  2005 році при районному Будинку культури була створена студія образотворчого мистецтва «Мальвочка», керівник художник Будинку культури Бугай  Ілона Вікторівна . Кожного понеділка та середи поспішають на заняття юні художники. Ілона Вікторівна майстер своєї справи, діти її люблять та поважають. Діти з величезним задоволенням Оволодівають майстерністю роботи з фарбами, олівцями, фломастерами, пластиліном, кольоровим папером. Студія «Мальвочка» нагороджена дипломом першого ступеня обласного огляду –конкурсу дитячих,молодіжних об’єднань та клубів за інтересами «Ми-майбутнє України».                                                                                                                       Ми гордимося тим , що наша Машівська земля багата талантами. Завжди зустрічали і зустрічають  шаленими оплесками вдячні Машівчани прекрасних солістів естради Оксану Ковалішину, Марину Токар, Анжеліку Марчишину, Юлію Стринаглюк, Наталію Касіч, Олександра Хвороста , Володимира Томшинського,Олександра Бондаренка, Ларису Ніколенко, Наталію Батрак, Юлію Дядченко, Альону Климчук, Наталію Ющенко, Анастасію Карпюк, Наталію Шевченко, Інну Кольвашенко.

  Пісня, танець, слово – це скарб, що йде від серця до серця, чарує й дарує радість і натхнення.. Вклонімося Мистецтву, воно тримає нас на світі. Адже, це гордість і слава, незгасне майбутнє нашого району !

Культура – це не тільки сцена,

Хоч шлях до неї , ох, який крутий.

Культура – квітка це натхненна

Росте на грунті не простім.

 

 

Адреса Будинку культури:   39400, вул.Незалежності 109, Машівського району Полтавської обл. тел. 9-18-93.

 

 Директор РБК- Скрипник Олена Григорівна

Години прийому : кожного вівторка з 10.00 до 12.00. год.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора