Машівська районна рада
Машівський район, Полтавська область

Машівський районний народний краєзнавчий музей

Машівський районний народний краєзнавчий музей створено у 1967 році на  основі рішення Машівської районної ради від 20.07.1967 року. В 1993 році музею присвоєно звання "Народного" згідно постанови колегії управління культури ОДА №3-2 від 16.03.1993 року. Кожні п`ять років музей це звання підтверджує.

Першим завідувачем музею був Пукась Григорій Іванович. В свій час посаду завідувача очолювали: Козін Валерій Якович, Любива Валентина Андріївна, Іванченко Віктор Григорович, Бобошко Віталій Порфирович.

З 1967 і по 2006 рік районний музей знаходився в приміщенні селищної ради. В 2006 році експозицію музею було перенесено на другий поверх районного Будинку культури. Площа музею становить 70 м2.

З 2004 року музей очолює Скиртаченко Ольга Андріївна. В 2010 році проведено реекспозицію музею.

Основним принципом діяльності музею є розкриття історії свого краю. Проводиться велика збиральницька та науково дослідницька робота. Експонати розміщуються в експозиції після детального їх вивчення. 

За останні роки музей поповнився багатьма новими експонатпми. І на даний час їх налічується 3274. Всі музейні предмети взяті на облік. Культурно – масова робота, проводиться згідно вікових категорій.

Основна увага приділяється проведенню тематичних екскурсій уроки пам`яті, уроки мужності для учнівської молоді. Вивчаються народні звичаї та обряди, фольклорні свята.

Молоді прищеплюється любов до рідного краю, до своєї Батьківщини, повага до хліба, до людей праці, до народних традицій.