A A A K K K
для людей із порушенням зору
Машівська районна рада

Гостинно запрошуємо завітати!

Дата: 29.04.2019 20:40
Кількість переглядів: 640

Червневі фестивалі в гончарському містечку Опішному Зіньківського району.

Цього літа містечко Опішне Зіньківського району традиційно стане однією з найколоритніших туристичних принад Полтавщини.

  У червні Національний музей-заповідник українського гончарства запрошує до славної гончарської столиці одразу на чотири фестивалі.
Першим стартує Національний ковальський фестиваль «ВакулаФЕСТ–ХХІ». Упродовж 24–29 червня 2019 року талановиті майстри з усієї України творитимуть справжню магію металу й вогню. Усі охочі мають нагоду відчути прадавнє єднання ковальського й гончарського ремесла, спостерігати, як народжуються твори художнього ковальства, а також узяти участь у майстер-класах. П’ять днів гучного фестивального дійства завершаться показом конкурсних творів та нагородженням переможців. 
  Ця кульмінація «ВакулаФЕСТу» відбудеться 29 червня, у розпал головного гончарського свята країни – Національного фестивалю гончарства. Щороку це –  наймасштабніша фестивальна подія, що збирає в Опішному гончарів, художників-керамістів, майстрів інших народних ремесел – вишивання, обробки дерева, шкіри, вовни, мотання ляльок, соломоплетіння тощо, а також усіх, небайдужих до української культури. Майстри радо пропонують поярмаркувати й помилуватися диво-виробами, охоче спілкуються й навчають творчості на майстер-класах, змагаються в конкурсах, відкривають виставки. 
  Водночас Національний фестиваль гончарства – це простір для Фольклорного фестивалю-батлу «Гончарське перевесло–2019». Ось де душа по-справжньому заспіває голосом народних пісень разом з численними аматорськими колективами та гуртами!.. 
  Національний фестиваль гончарства не лише демонструє національне надбання, а й відкриває новий, сучасний погляд на традиції. Таким є четвертий фестиваль – Національний фестиваль-конкурс гончарського бодіпейнтінгу «BоdyCeramikFestUkraine», який теж відбудеться 29 червня 2019 року. Його учасники створюють на мапі людського тіла дивовижні сюжети на гончарську тематику, які вражають оригінальністю. Конкурсне дефіле моделей незмінно є однією з «родзинок» програми Національного фестивалю гончарства.
   Про безліч інших цікавинок годі й переповісти – у вирі фестивалів Опішного розвагу до душі знайдуть і дорослі, і малеча. Найголовніше, що подорож до української гончарної столиці подарує змістовне дозвілля, безліч яскравих фото і незабутніх вражень. Час планувати червень для Опішного! 

Жанна Невкрита,
Фото Тараса Пошивайла

Інформаційна служба Національного музею-заповідника українського гончарства 

© Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному, 2010 - 2018 
вул. Партизанська, 102, Опішне, Зіньківський район, Полтавська область, 38164
тел./факс (05353) 42416, 42417, 42415 моб. (067) 557 47 57, (050) 904 62 13

e-mail: opishne-museum@ukr.net

http://opishne-museum.gov.ua/news/2840-cherven-zaproshuie-festyvalyty-v-opishnomu.html

 Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора