A A A K K K
для людей із порушенням зору
Машівська районна рада

Кожен українець має право на правову допомогу та захист своїх прав

Дата: 26.04.2018 14:52
Кількість переглядів: 736

   Кожен українець має право на правову допомогу та захист своїх прав. Саме для цього діє система безоплатної правової допомоги, офіси якої функціонують по всій країні. У них кожен може отримати безкоштовну юридичну консультацію та за необхідності – допомогу адвоката. Система безоплатної правової допомоги – це реальний інструмент захисту кожної людини, яка раніше не мала такої можливості.

   Робота Машівського бюро правової допомоги, спрямована насамперед на посилення правової спроможності громад, забезпечення рівного доступу кожного громадянина до безоплатної правової допомоги.
Сьогодні до бюро правової допомоги приходять сотні людей, які не могли вирішити свої проблеми у правовому полі.
Протягом І кварталу 2018 року до Машівського бюро правової допомоги звернулося 208 громадян, яким було надано безоплатні правові консультації та роз’яснення законодавства, а 13 особам було призначено адвоката чи працівника бюро за державний кошт для вирішення їхніх питань в судовому порядку.
Попри існуючі стереотипи, що «безкоштовний» адвокат не надасть якісного захисту, то понад 90 % успішних справ на користь клієнтів бюро правової допомоги свідчать про протилежне. 
Мешканці району найчастіше зверталися за допомогою з сімейних, земельних, спадкових питань, питань соціального захисту, захисту права власності тощо.
Фактично для кожного з них бюро правової допомоги – єдина можливість відстояти свої права.
Працівниками бюро правової допомоги практикується надання адресної допомоги особам з обмеженими можливостями, одиноким та особам похилого віку. Якщо клієнт за станом здоров’я не має змоги особисто прибути до бюро правової допомоги, фахівці бюро виїжджають до місця перебування клієнта та надають йому безоплатну правову допомогу.
Упродовж І кварталу 2018 року працівниками бюро правової допомоги забезпечено роботу 10 дистанційних пунктів доступу до безоплатної правової допомоги та здійснили 5 виїздів мобільних консультаційних пунктів. Завдяки організації роботи таких віддалених точок доступу до безоплатної правової допомоги, консультації та роз'яснення з правових питань змогли отримати 52 особи.
Одним з напрямів роботи бюро є правопросвітництво яке полягає у регулярному проведенні інформаційних заходів з правових питань, які хвилюють людей та є актуальними для їхніх громад. 
Протягом звітного періоду працівниками бюро правової допомоги проведено 29 правопросвітницьких заходів для різних категорій громадян: учнівська молодь, учасники бойових дій, учасники АТО, внутрішньопереміщені особи, інваліди, пенсіонери тощо. Такі заходи проводилися на різну правову тематику, враховуючи цільову категорію та її проблемні питання.
Реалізувати своє право на безоплатну правову допомогу громадяни можуть, звернувшись до Машівського бюро правової допомоги за адресою: сел. Машівка, вул. Незалежності, 111 (другий поверх), тел. (05364) 9-14-11.


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора