A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Машівська районна рада

Увага ! Розпочинається осіння кампанія

Дата: 10.09.2019 10:31
Кількість переглядів: 244

Увага ! Розпочинається осіння кампанія  з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин.

???°???????????? ???? ?·?°?????????? ???°???????????° ?????°???° ?????°?·           Машівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській  області повідомляє, що з метою забезпечення стабільної епізоотичної ситуації зі сказу тварин на території Машівського району та відповідно до розпорядження Головного Державного ветеринарного інспектора   України від 28.08.2019    № 70 «Щодо організації заходів з проведення осінньої кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин у ???°???????????? ???? ?·?°?????????? ???°???????????° ?????°???° ?????°?·2019 році», в Полтавській  області розпочнеться осіння планова пероральна імунізація диких м’ясоїдних тварин проти сказу повітряним методом (орієнтовно у жовтні 2019 року, в залежності від погодних умов, в т.ч. у вихідні дні).

          Розповсюдження принад, які містять високоімунну безпечну вакцину проти сказу, буде здійснюватися авіатранспортом над лісовими та сільськогосподарськими угіддями, поза територіями населених пунктів та водойм. Принада безпечна для людей і тварин, має вигляд брикетів розміром із сірникову коробку з різким запахом м’ясокісткового борошна. У середині приманки знаходиться капсула з вакциною проти сказу.

Враховуючи це,  жителям Машівського району необхідно дотримуватись наступних заходів безпеки:

• при виявленні принад не брати їх руками і не переносити з місця на місце чи забирати додому;

• застерігати дітей, що у разі виявлення принад з вакциною, бавитися ними заборонено;

• не розламувати та не розбивати виявлені принади з вакциною.

          Систематичне проведення пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин проти сказу знизить, а надалі – звільнить територію України від сказу природно-вогнищевого типу.

Довідково

         Сказ – особливо небезпечна гостра вірусна хвороба тварин і людини, яка характеризується ознаками поліенцефаломієліту, паралічами і абсолютною смертністю. Відповідно до оцінки Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), сказ входить у п’ятірку найбільш небезпечних зооантропонозів, що завдають величезні соціально-економічні збитки.

 


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора