A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Машівська районна рада

Проведено відкрите заняття гуртка «Пізнаємо рідний край»

Дата: 21.01.2020 09:38
Кількість переглядів: 220

  В кінці року  було проведено відкрите заняття гуртка «Пізнаємо рідний край» (керівник Козка С.Л.), що працює на базі Дмитрівської ЗОШ І-ІІІ ст. Тема заняття «Славетні імена Дмитрівки. Гордієнко Є.І. – берегиня історії села Дмитрівки». Заняття проходило на базі сільського Будинку культури.

 На занятті були присутні: директор Будинку дитячої та юнацької творчості Лашевич В.І., директор Дмитрівської ЗОШ І-ІІІ ст. Брідня Т.О., заступник директора БД та ЮТ Габовда З.О., практичний психолог БД та ЮТ Пальоха І.В., керівник гуртка «Рукоділля» Марчук Н.О., завідувач Дмитрівським народним музеєм Гордієнко О.В., завідувач Дмитрівською сільською бібліотекою Крикля Л.Б.
На початку заняття Станіслав Леонідович зазначив, що здобуття Україною державної незалежності викликало особливий інтерес українців до своєї історії. І важливу роль у пізнанні минулого відіграють музеї. 
  Перед дітьми були поставлені питання: «Навіщо  вивчати історію свого краю? Машівщини? України?». На ці питання вихованці давали відповіді протягом заняття.
  Діти працювали в групах, а потім були заслухані їх повідомлення про музеї України. Коробка Олександр говорив про Державний історико-культурний заповідник «Поле Полтавської битви», Грицищук Карина ознайомила з Полтавським краєзнавчим музеєм, Ганевич Кіра розповіла про Музей писанкового розпису, а Асауленко Олексій поділився враженнями про Національний  музей історії України у Другій світовій війні.
І, звичайно, значна частина часу на занятті була відведена Дмитрівському народному музею. На сьогоднішній день – це динамічний організм, який живе і розвивається відповідно до сучасних вимог і уподобань, це скарбниця пам’яті, історії у різних її формах і проявах.
  Багато теплих, зворушливих слів було сказано про берегиню Дмитрівського народного музею Гордієнко Єлизавету Іванівну. Ця жінка більшу частину свого життя присвятила вивченню історії села та створенню великого осередку історичної та культурної спадщини. Діти з гордістю відзначали, що у 1972 році музею присвоєно звання народного і це звання він носить до цього часу. Знаний цей музей був не лише в районі та області, а і за їх межами. Свого часу його відвідали туристичні групи з Польщі, Чехословаччини, Болгарії, Канади.
Цікавим продовженням заняття була презентація літературної виставки, яку представила Крикля Людмила Борисівна, завідувач Дмитрівською сільською бібліотекою. 
  Достойно продовжує справу Єлизавети Іванівни Гордієнко Олена Володимирівна, яка на сьогодні завідує Дмитрівським музеєм і який став для неї змістом життя. Вона запросила усіх учасників заходу на екскурсію до музею. Екскурсію з гордістю провели вихованка гуртка Орел Наталія та Олена Володимирівна. 
Було відзначено, що в музеї зібрано 4 тисячі експонатів та для розкриття основних тем діє 13 відділів в музеї.
 Не тільки діти, а і ми, дорослі, з захопленням слухали розповіді екскурсоводів про участь жителів села у революційних подіях та війнах на початку ХХ століття; про розкуркулення, голодомор та сталінські репресії; про Дмитрівку в період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр.; про життя села в 70-ті – 90-ті рр., про культуру і освіту; про розвиток сільського господарства сьогодні; про народне мистецтво та багато іншого. На стендах і фотографіях впізнавали знайомих, переймалися їхніми долями і розуміли, який скарб зібраний в цьому музеї. Мабуть, життя кожної родини села знайшло відображення в ньому і ми зрозуміли, що цей музей допомагає людям відчути зв’язок часів, народів, поколінь.
   Підведено підсумки заняття. Головну мету, яку ставив керівник перед собою, а саме: сприяти формуванню духовної культури особистості, патріотично налаштованого майбутнього громадянина України, він виконав.
Такі інтелектуальні заняття дітям завжди потрібні. Адже лише глибокі і правдиві знання про минуле нашої Батьківщини дають можливість зрозуміти сучасне і збудувати її майбутнє.

 Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора