A A A K K K
для людей із порушенням зору
Машівська районна рада

Проведення кампанії з пероральної імунізації на території Полтавської області

Дата: 21.09.2018 14:37
Кількість переглядів: 714

  Увага важлива інформація...

 Сказ – одна з найнебезпечніших в світі вірусна хвороба, як для тварин так і для людей. Основним джерелом вірусу сказу є дикі м’ясоїдні тварини в особі лисиці червоної, єнотовидної собаки, борсука, вовка та інші. Щороку від сказу гинyть тисячі тварин. На жаль, хворіють та пoмиpaють люди. Проводиться вакцинація сприятливих свійських тварин, але небезпека приходить з дикої фауни, від тварин, яких ми не можемо ізолювати і піддати класичним щепленням.

Складна епізоотична ситуація щодо сказу в Україні вимагає радикальних заходів, серед яких одне з основних місць займає пероральна імунізація диких м’ясоїдних. Вакцина створює специфічний імунітет; не викликає захворювання у молодих тварин; безпечна для інших тварин; безпечна для людини і природного середовища; стабільна в польових умовах.

По території України планується розкласти за допомогою авіатранспорту понад 6 млн антирабічних принад, в тому числі 417,6 тис. принад на території Полтавської області в жовтні поточного року.

Розповсюдження вакцини літаком найбільш економічний із всіх систем розподілу, при цьому обробці піддаються всі середовища існування лисиці (с/г угіддя, гори, ліси, приміські зони). Для фіксування точної локалізації розподілу принад використовують прилади з GPS.

Розповсюдження вакцини не проводиться над населеними пунктами, болотами, водоймищами, авто -та залізничними шляхами та місцями проведення польових робіт.

Машівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області звертається до жителів району, що без потреби  та засобів індивідуального захисту чіпати та переміщати принаду з вакциною в інше місце не допускається. 

В.о. начальника 

Машівського районного управління                                    М.О. Гарячун


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора